25.12.17

Корисні поради вчителю

Корисні поради вчителям іноземної мови
Питанням підвищення мотивації, збереження й розвитку в школярів зацікавленості предметом «іноземна мова» приділяють значну увагу як у психології, так і в методиці навчання цього предмета. Складність і багатогранність підкреслюють багато методистів і відповідно до цього пропонують різні підходи до розв’язання цієї проблеми.
Шляхи розв’язання пов’язують із таким:
·         створенням спеціально розробленої системи вправ, виконуючи які учні відчували б результат своєї діяльності;
·         залученням емоційної сфери до процесу навчання;
·         характером педагогічних упливів учителів, зокрема наявністю стимулів і підкріплень;
·         використанням на уроках аудіовізуальних засобів;
·         застосуванням особистісної індивідуалізації;
·         розроблянням системи позакласних занять, що підсилюють мотиваційну сторону вивчення іноземної мови.
Так само завдяки спостереженням можна запевнити, що підвищується мотивація через:
·         залучення учнів до самостійної роботи на уроці;
·         проблемність завдань і ситуацій;
·         контроль знань умінь і навичок;
·         використання пізнавальних ігор;
·         країнознавчий матеріал і, звісно, доброзичливе ставлення до учнів.
Згідно із психологічними дослідженнями мотивації й інтересу, під час вивчення іноземної мови зусилля вчителя повинні бути спрямовані на розвиток внутрішньої мотивації навчання школярів, що є складовою самої діяльності й має найбільшу спонукальну силу.
Внутрішня мотивація визначає ставлення школярів до предмета й забезпечує просування в опануванні іноземної мови. Якщо школяра спонукає займатися сама діяльність, якщо йому подобається говорити, читати, сприймати іноземну мову на слух, пізнавати нове, тоді можна стверджувати, що він цікавиться предметом «іноземна мова», що забезпечені умови для досягнення ним певних успіхів.

У наш час проводять достатньо досліджень у психології й методиці викладання іноземних мов, що дає змогу використовувати їх результати у подальших пошуках розв’язання проблеми, здійснюючи ціннісний підхід до неї.
За цілісного розглядання проблеми мотивації вивчення школярами іноземних мов дослідники беруть за основу те, що в навчанні взаємодіють такі складові:
·         учень, його вміння опановувати іншомовні знання, уміння й навички, а також що мотивує його до діяльності;
·         учитель, його майстерність навчати, керуючись методичними принципами, використовуючи методи, прийоми, засоби й форми навчання;
·         сам предмет «іноземна мова» — тобто мовні й мовленнєві одиниці, що повинні закарбуватися у пам’яті учня.
Отже, формуючи позитивне ставлення школярів до предмета, необхідно враховувати такі фактори: кого ми навчаємо, як навчаємо й чого навчаємо.
Мова є найважливішим засобом людського спілкування, без якого неможливі існування й розвиток людського суспільства.
Завдяки розширенню та якісній зміні характеру міжнародних зв’язків нашої держави, інтернаціоналізації всіх сфер суспільного життя іноземні мови стають необхідними у практичній і реальній діяльності людини.
Вони є дієвим фактором соціально-економічного, науковотехнічного й загальнокультурного прогресу суспільства. Усе це суттєво підвищує статус предмета «іноземна мова» як загальноосвітньої навчальної дисципліни й мотивацію навчання.
Основне призначення іноземної мови полягає в опануванні учнями вміння спілкуватися іноземною мовою. Ідеться про формування комунікативної компетенції, тобто здатність і готовність безпосередньо спілкуватися (говоріння, розуміння на слух) і опосередковано спілкуватися (читання з розумінням текстів, письмо).
Іноземна мова відкриває учням безпосередній доступ до величезного духовного багатства іншого народу, підвищує рівень їх гуманітарної освіти (що особливо важливо в умовах гімназичної освіти).
Тому іноземна мова є важливою для формування особистості, культури людини.
Умови та переваги розвитку пізнавального інтересу до вивчення іноземної мови
·         Порівняння рідної й іноземної мов. Вивчення іноземної мови поліпшує практичне володіння рідною мовою. Учні краще розуміють особливості рідної мови, глибше усвідомлюють способи вираження думки рідною мовою.
·         Самостійна робота над іноземною мовою сприяє цілеспрямованості школярів, привчає уважно ставитися до тексту, формуючи вдумливість.
·         Сприймання іноземної мови як додаткового засобу спілкування.
·         Процес навчання мови побудований на комунікативній основі, орієнтований на особистість.
·         Можливість обговорювати справи й випадки з життя класу, школи, міста, країни, планети, обґрунтовувати й відстоювати свою думку.
·         Створення на уроці сприятливого психологічного клімату з урахуванням емоційного самопочуття кожного учня — неодмінна умова комунікативного спілкування. Атмосфера доброзичливості, розкутості, поваги до особистості учня допомагає учням звільнитися від психологічних бар’єрів, скутості, сором’язливості, непевності. Комунікативне навчання сприяє формуванню навчальної групи як колективу, допомагає формуванню особистості в колективі й через колектив. Комунікативне навчання передбачає організацію процесу навчання як моделі процесу спілкування. Уроки іноземної мови є уроками навчання спілкування через спілкування.
·         Опанування техніки спілкування, мовленнєвого етикету, стратегії й тактики діалогічного й групового спілкування.
·         Розширення не тільки мовленнєвого (філологічного), але й загального світогляду учнів. Вивчаючи іноземну мову, учні отримують нові засоби спілкування для безпосереднього доступу до цінностей світової культури, особливо до культурних цінностей країни досліджуваної мови: її історії, географії, науки, літератури, мистецтва.

·         Опанування іноземної мови — це щоденна систематична праця. Привчаючи учня не байдикувати на уроці, а активно працювати, регулярно й сумлінно готувати домашнє завдання, ми робимо щось більше, ніж сприяємо успіхам учня в спілкуванні мовою.
·         Розвиваючи пізнавальний інтерес у навчальній праці, ми закладаємо основи зацікавленого ставлення учня до будь-якої майбутньої професії, засади творчого ставлення до праці взагалі.
·         Орієнтоване навчання може закласти основу професійної підготовки (стюардеса, продавець, працівник транспорту, комерсант та ін.), підвищуючи пізнавальну активність.
·         Використання автентичних матеріалів формує позитивне ставлення, повагу до країни відповідної мови, способу життя іншого народу.

·         Комбінування класної й позакласної роботи створює передумови для системної, послідовного й цілеспрямованого збагачення країнознавчими відомостями, вивчення окремих аспектів країни певної мови, що стосуються її культури (історичні події, література, музика, образотворче мистецтво, спортивне життя, театр і кіно, національні свята й традиції, молодіжні організації, засоби масової інформації, екологічні проблеми).

23.12.17

Новини освіти


Учіть англійську в Лондоні безкоштовно

Такого подарунка ви точно не очікували: від двох до восьми тижнів мовних курсів у Лондонібезкоштовно* (звичайна вартість курсів на тиждень — £160). Кількість місць обмежена, тому покваптеся зареєструватися до кінця грудня.
Якщо у вас відкрита віза до Великої Британії, то ви ще встигнете подивитися на зимовий і святковий Лондон. Якщо ж візи немає, експерти Anyway допоможуть з її отриманням — і ви вирушите до Англії навесні.
Переваги курсів від BSAШкола англійської мови Bethnal Student Academy (BSA) розташована в самому серці Іст-Лондона — жвавого багатокультурного району. Курси розроблені відповідно до потреб учнів і підходять для охочих вивчати мову від 18 років.
Заняття проходять динамічно, що дозволяє учням щодня практикувати отримані знання. Завдяки безперервної практиці й активним заняттям ви поліпшите свої мовні навички, вимову, граматику та загальний рівень англійської мови.

Зручно, що жити та вчитися можна в одній будівлі. Студентська резиденція приймає студентів з усього світу для короткострокового й довгострокового перебування, пропонує гнучкі умови проживання та доступні ціни.
Bethnal Student Living розташований всього в п'яти хвилинах ходьби від станції метро Bethnal Green — звідси всього одна зупинка до Ліверпуль-стріт і 7 до Оксфорд-стріт. Також тут хороша автобусна розв'язка, яка допоможе дістатися до The City та Brick Lane.
Ви можете вибирати серед одномісних і двомісних номерів, забронювати кімнату, квартиру або одне ліжко. У всіх апартаментах є обладнана кухня і санвузол, а також безкоштовний Wi-Fi, супутникове ТБ, Study Room, підтримка 24/7, пральня, багатомовний персонал та ніякої комендантської години.


17.12.17

Learning English through Reading

Learning English through Reading
‘Read, read, read’
William Faulkner
«Я обожнюю читати!» – можна почути майже від кожного вчителя (і не лише) англійської мови, адже ми – філологи і жага до читання в нашій крові! Ми всі знайомі з «титанами» англійської класичної літератури, а прізвища Крісті, Голсуорсі та Остін викликають приємні спогади не лише від творів авторів, а й від тієї вишуканої англійської, яка змушує нас перечитувати твір по декілька разів. Чудово! Це все про нас!
А як щодо наших учнів? Чи вони так само поспішають до бібліотеки у пошуках класичної британської прози? Ні? Можливо, варто «запросити» прозу частіше відвідувати учнів?
Недостатній рівень читання – проблема усього покоління наших учнів. Вони марнують свій час у смартфонах і планшетах обираючи між останньою версією популярної відеогри та книгою й у 95% випадків обирають перше. При цьому кожен учитель розуміє, що чим більше учень занурюється в англійську, тим вища ймовірність, що він/вона «підхопить» певні конструкції, лексичні одиниці тощо. Проте, учні найчастіше навіть не здогадуються, яким захоплюючим може бути читання, особливо коли воно організоване вчителем іноземної мови.
Якщо Ви вирішили активізувати читання у класі, варто пригадати теорію та звернути увагу на стилі читання.
Більшість експертів виокремлюють extensive та intensive reading.
У випадку extensive reading учні читають самостійно, а контроль вчителя має відносний характер. Це читання для задоволення, і воно є досить пролонгованим у часі. Extensive reading, як правило, відбувається вдома, але також є можливість організувати клуб читачів у школі чи виділити для читання одне заняття на два-три тижні.
Які саме вправи зроблять таке читання для учнів незабутнім? По-перше, можна запропонувати учням обрати героя та вести його щоденник записуючи, які події трапляються в його житті, що він відчуває і т.д. Таким чином учні водночас розвиватимуть письмові навички.
Можна розбити учнів на пари, при цьому кожен з них має підготувати список запитань до свого партнера щодо твору і провести невеличке інтерв’ю. Крім того, можна об’єднати учнів у групи, кожен учасник яких має представити одного з героїв. При цьому має бути ведучий – невеличке ток-шоу дозволить учням увімкнути критичне мислення пояснюючи вчинки своїх героїв та висловлюючи ставлення до подій у книзі в цілому.

Якщо є бажання додати нотку креативу, варто також подумати над завданнями, пов’язаними з творчими здібностями учнів. Вони можуть вигадати ідеї оформлення нової обкладинки для книги або ж розробити плакат із зазначенням основних героїв, їх еволюції протягом твору, інформацією про те, які вчинки вони вважають правильними чи хибними – все залежить від Вас та уяви.
Для того щоб не було потреби постійно нагадувати про читання, можна повішати намальовану на ватмані чи звичайному аркуші паперу таблицю на одній зі стін класу: стовпчики такої таблиці будуть відповідати главам книги, а один рядок буде належати одному учню. Протягом періоду між зустрічами для обговорення книг, учні заповнюватимуть свою колонку. Таким чином, зникне потреба постійно нагадувати їм про необхідність читання.
Intensive reading є більш сконцентрованим. Вчитель має повний контроль над процесом, а читання є чітко спрямоване на досягнення певної мети, для чого використовується адаптована література, яка містить спеціальні завдання для роботи із вокабуляром та розвитку навичок роботи з текстом.
Для intensive reading більш характерна робота в класі. Вчитель виступає як організатор та наглядач: дає вказівки, розповідає про стратегії читання, перевіряє виконані завдання тощо. Це повноцінний час читання, спрямований на досягнення конкретної мети в кінці заняття. При цьому варто заздалегідь визначитися, чи ви спочатку працюєте з текстом, а потім переходите до вокабуляру, чи навпаки. Саме від цього потрібно відштовхуватись під час планування заняття.
Intensive reading має включати завдання на розвиток навичок skimming та scanning в учнів – можна сказати, що це класична робота з текстами в межах заняття, однак, обсяг текстів може бути більшим. Це надасть учням неабияку практику для підготовки до міжнародних або українських іспитів з англійської мови.
Читання одного тексту з підручника на тиждень не здатне забезпечити ті результати, які можна отримати від extensive чи intensive reading. Тому, який вид додаткового читання Ви б не обрали, він гарантовано пожвавить навчальний процес. А якщо залишається хвилювання щодо того, чи будуть учні достатньо зацікавлені, ми готові Вам у цьому допомогти!
При виборі літератури для читання учнями варто враховувати декілька важливих моментів:
  • рівень твору має відповідати рівню володіння англійською мовою вашими учнями;
  • завдання (якщо Ви плануєте читати із завданнями) мають концентруватись як на самому творі, так і на лексичному матеріалі додаючи його до активного чи пасивного запасу вокабуляру, а також навчати роботі з текстом;
  • учні мають брати активну участь у виборі книги для читання, адже це є однією з умов справжнього extensive reading. Тематика твору має відповідати вподобанням учнів, тому що цей тип читання має проходити із задоволенням.
Без читання неможливо досягнути практично нічого у вивченні іноземної мови – читаючи англійською, учні автоматично запам’ятовують кліше та слова, отримують практику з граматики, а при виконанні завдань ще й розвивають навички говоріння й письма. Саме тому варто показати учням, що читати – легко та цікаво!


Обирайте книгу та починайте читати з учнями вже сьогодні. Видавництво MM Publications спеціально розробило цілу серію книжок для читання (readers) учнями з різними рівнями володіння англійською. Усі книжки видавництва містять безліч вправ і відповідають зазначеному рівню англійської – тому Ви зможете з легкістю підібрати readers до курсу, за яким вчаться Ваші учні.

Самоосвіта вчителя

Macmillan Life Skills: безкоштовні онлайн ресурси для навчання життєвих компетентностей на уроках англійської мови


В умовах переходу шкільної освіти на нові державні стандарти стає важливим не тільки формувати лінгвістичну компетенцію в учнів, а й навчати іншим компетенціям,  зазначеним у Державному стандарті, через предмет «англійська мова».

Видавництво «Макміллан Ед'юкейшн» пропонує серію розроблених уроків різного рівня складності, які є безкоштовними для завантаження з нашого сайту 
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/  за такими тематичними блоками:

Вміння організовувати свою роботу
Соціальні компетенції
Управління людьми
Критичне мислення
Тайм-менеджмент
Полікультурна компетенція
Комунікативні компетенції
Вміння спілкуватися та співпрацювати
Вміння вчитися

За поданими нижче посиланнями Ви знайдете не лише плани уроків, а й методичні статті наших експертів з ELT, поради вчителям та відео матеріали. 

Зверніть увагу на матеріали для професійного вдосконалення вчителів 
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/teachers/ 

Окремим блоком стоять матеріали для навчання дошкільнят та молодших школярів  
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/young-learner-resources/  
Методичні рекомендації щодо використання онлайн ресурсів Macmillan Life Skills
Кожен урок містить завдання, спрямовані на розвиток лексичної компетенції учнів через парну, групову та індивідуальну форми роботи. Уроки містять завдання на розвиток всіх чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння, письмо. Кожна розробка представляє собою покроковий план-конспект уроку для вчителя та роздатковий матеріал для учнів. Уроки розраховані на 45-60 хвилин кожний.
Вміння організовувати свою роботу
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/getting-organised/ 
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/creativity/
 

• Планування, організація та уміння надавати пріоритет є важливими компетенція ми, які застосовуються до всіх сфер нашого життя. Створення організованого навчального простору і уміння ефективно управляти навчанням є суттєвим для академічного життя. На ринку праці роботодавці шукають кандидатів, які вміють демонструвати розставляти пріоритети під час великої завантаженості. 
 Соціальні компетенції
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/social-skills/ 
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/self-awareness/ 

• Як ми бачимо себе і як нас бачать інші? Мати самосвідомість є важливою частиною розуміння того, як ми ведемо себе і вміємо належним чином реагувати в різних соціальних ситуаціях.

• Знання того,  що змушує нас кидати виклик деяким з наших власних стереотипів, приділяючи особливу увагу нашим соціальним навичкам, допоможе збудувати кращі відносини і поліпшити взаємодію з тими, хто навколо нас.
Управління людьми
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/people-management/ 

• Розуміння того, як керувати людьми в робочій ситуації може означати все, від знання, як отримати найкраще з інших та мотивації команди, до спроможності вести і підтримувати колег у складних ситуаціях.
Критичне мислення
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/critical-thinking/ 

• Здатність застосовувати критичне мислення, оцінити інформацію з різних джерел і проаналізувати логіку аргументів є найважливішими для подальшого навчання у ВНЗ. Для учнів, які планують після школи навчатися у ВНЗ, розвиток навичок критичного мислення розглядається як необхідну основу для успіху у навчанні.
Тайм-менеджмент
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/time-management/ 

• Усі ми стикаємось з різним тиском та вимогами в особистому, професійному та учнівському житті. Іноді здається, що 24 годин на добу не вистачає. Знати, як ефективно управляти своїм робочим часом, має вирішальне значення, допомагаючи знайти відчуття балансу і зменшити рівень стресу.
Політкультурна компетенція
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/cultural-awareness/ 

• Бути шанобливим до інших і приймати думки людей, права і почуття – навіть якщо вони відрізняються від власних – має важливе значення для збереження особистих стосунків. Показати повагу до батьків, вчителів, старших за віком або за професійним статусом – така основна мета ресурсів, які ілюструють важливість цієї компетенції в усіх аспектах нашого повсякденного життя.
Комунікативні компетенції
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/communication-skills/

• Встановлення контактів та зв’язків з іншими людьми є важливою частиною комунікації. Добірка ресурсів стосується міжособистісних і комунікаційних навичок, які учні можуть розвинути англійською мовою, щоб мати можливість ефективно спілкуватися.
Вміння спілкуватися та співпрацювати
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/career-work/ 
http://www.macmillanenglish.com/life-skills/networking/ 

• Навички ефективного спілкування та співпраці є невід’ємною частиною будь-яких відносин, впливаючи на все, від професійного розвитку до особистісної соціальної взаємодії. Низка ресурсів сприяє формуванню та розвитку міжособистісних та комунікаційних навичок учнів
Вміння вчитися

http://www.macmillanenglish.com/life-skills/study-skills/  

• Навчання є невід’ємною частиною академічних успіхів. Незалежно від віку або рівня навчитися бути ефективним учнем і розуміти те, як керувати навчанням, є важливим для всіх учнів. Запропоновані ресурси розглядають різні методи і стратегії навчання в класі і за його межами.

14.12.17

Новини освіти

                 
                              ЗНО з іноземних мов. 

        Відповіді на демонстраційні тести 2018 року

                        Переглянути: http://osvita.ua/test/58279/

Урок в 10-му класі







Розробка уроку за темою"Why do we study English? The importance of learning English language" http://teacherjournal.in.ua/blog/rozroobka-uroku-za-temoyu-why-do-we-study-english-the-importance-of-learning-english-language


АнотаціяРозробка уроку актуалізації і застосування набутих знань, вдосконалення навичок і вмінь за темою"Why do we study English? The importance of learning English language" в 10-му класі, спрямований наактивізацію вживання лексико - граматичних структур теми, вдосконалення навичок аудіювання, читання та усного монологічного та діалогічного мовлення, а також на розвиток в учнів навичок критичного мислення, інтелектуальної, емоційної та мотиваційної сфери, пам'яті, мовної здогадки та загальної ерудиції