- Головна сторінка
- Нормативна база
- ЗНО та ДПА
- НУШ
- Дистанційне навчання (березень - квітень 2020)
- Дистанційне навчання (травень 2020)
- Творча група вчителів англійської мови
- Уроки та презентації
- Для відмінної оцінки
- Творчі роботи учнів
- Шкільний калейдоскоп
- Сторінка батьків
- Корисні Інтернет ресурси
- On-line спілкування
23.03.18
22.03.18
Новини освіти
Оприлюднений текст нового стандарту початкової освіти
Кабінет Міністрів оприлюднив текст нового Державного стандарту початкової освіти, який був ухвалений урядом наприкінці лютого.
Документ визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти, загальний обсяг їх навчального навантаження у базовому навчальному плані початкової освіти та форму державної атестації.
Новий стандарт стане основою для розроблення закладами загальної середньої освіти освітніх програм.
Стандартом визначено, що початкова освіта має такі цикли, як 1-2 і 3-4 класи, що мають враховувати вікові особливості розвитку та потреби дітей і надавати можливості забезпечити подолання розбіжностей у досягненнях, зумовлених готовністю до здобуття освіти.
Документ визначає 11 ключових компетенцій здобувачів початкової освіти, до яких зокрема, віднесено, вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися рідною (у разі відмінності від державної) та іноземними мовами, математична компетентність, компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, компетенції з інноваційності, екологічну компетентність, інформаційно-комунікаційну компетентність, компетенції з навчання впродовж життя, громадянські та соціальні компетентності, культурна компетентність, а також компетентності з підприємливості та фінансової грамотності.
Спільними для всіх ключових компетентностей стандартом визначені такі вміння молодших школярів, як читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми та співпрацювати з іншими особами.
Базовий навчальний план початкової освіти визначає загальний обсяг навчального навантаження здобувачів освіти та дає уявлення про зміст і структуру початкової освіти як першого рівня загальної середньої освіти, встановлює погодинне співвідношення між освітніми галузями за роками навчання, визначає гранично допустиме тижневе навантаження здобувачів освіти та загальну щорічну кількість годин за освітніми галузями.
15.03.18
Поради фахівців
Збагачуємо словниковий запас з англійської мови
Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям іноземної мови дев’ять практичних завдань з англійської мови, спрямованих на полегшення вивчення нових слів та засвоєння граматики іншої мови, розвиток навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, пам’яті тощо.
Виконання запропонованих завдань сприятиме зацікавленню дітей англійською мовою, формуванню позитивного ставлення до вивчення другої мови, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.
Учимо дні тижня англійською мовою. Це завдання навчить дитину назв днів тижня англійською мовою, допоможе запам’ятати їх правопис і правильну послідовність.
Порядок слів у реченні (англійська мова). Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас з англійської мови та навчитися будувати розповідні та питальні речення.
Слова та малюнки (англійська мова). Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас з англійської мови. Завдання охоплюють різні теми, кожне завдання містить 10 слів з конкретної теми.
Шукаємо англійські слова. Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас з англійської мови. Кожне завдання присвячено одній з тем та містить головоломку, в основі якої лежить пошук слів, прихованих на полі серед великої кількості хаотично розміщених літер.
Анаграми англійською. Цей комплект завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас з англійської мови. Кожне завдання присвячено одній з тем та містить 10 анаграм, розгадавши які, дитина дізнається 10 слів з теми.
Вивчаємо сторони світу (англійська мова). Це завдання допоможе дитині вивчити сторони світу, їх розташування, англійські назви кожного з восьми напрямків (чотирьох основних і чотирьох проміжних) та загальноприйняті скорочення.
Вчимо дієслова (англійська мова). Цей комплект завдань допоможе дитині вивчити 10 найбільш розповсюджених дієслів. У кожному завданні дитині пропонується дієслово з перекладом та декілька лінгвістичних головоломок.
Вчимо слова, розмальовуючи (англійська мова). Цей комплект завдань охоплює різні теми. Одне завдання містить 5 слів з конкретної теми.
Анаграма «The months of the year». Це завдання познайомить дитину з анаграмами та допоможе повторити назви дванадцяти місяців року англійською мовою. Дитині пропонується розшифрувати слова і за допомогою нумерації певних літер написати речення - англійське прислів’я - і спробувати знайти подібне йому в українській мові.
01.03.18
Новини освіти
Нова Українська школа
Затверджені програми підготовки вчителів іноземної мови
Міністерством освіти затверджені типові освітні програми організації і проведення підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 навчальному році. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Передбачається, що організацію і проведення підвищення кваліфікації проводитимуть заклади післядипломної педагогічної освіти.
Загалом, підвищення кваліфікації стосуватиметься вчителів, які викладають англійську, німецьку та французьку мови.
Інститутам післядипломної педагогічної освіти доручено здійснювати підготовку вчителів іноземних мов до навчання учнів перших класів відповідно до Концепції «Нова українська школа», використовуючи затверджені програми підвищення кваліфікації.
МОН назвало тренерів, які навчатимуть учителів
Міністерством освіти затверджений список тренерів, які будуть здійснювати підготовку регіональних тренерів та педагогічних працівників щодо навчання учнів перших класів у 2018/2019 i 2019/2020 навчальних роках. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.
Усього до переліку тренерів включено 121 фахівця, які представляють усі регіони України.
Також відомством затверджені регіональні графіки навчання педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/19 і 2019/20 навчальних роках. Зокрема, графіками визначено періоди проведення трьох очних сесій, що мають бути завершені у червні 2018 рок
Підписатися на:
Дописи (Atom)