08.11.17

Як визначити рівень володіння англійською мовою

Як визначити рівень володіння англійською мовою
Все життя вчиш англійську мову, але досі не впевнений щодо свого рівня? Пояснюємо, як його визначити та скільки їх існує в природі. А ще – тримай невеличку добірку безкоштовних онлайн-тестів, котрі допоможуть пришвидшити цей процес.

Які рівні існують?
Є кілька систем, котрі оцінюють знання англійської мови. Найпопулярніша – це CEF (The Common European Framework of Reference for Languages / Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти):
CEF
Навички
A1 (Beginner / Початок)
A2 (Elementary /
Основи)
Перше знайомство з мовою: учень розуміє співрозмовника, тільки якщо той говорить повільно й чітко; може привітатися, трошки розповісти про себе, запитати дорогу, купити продукти в магазині тощо.
B1 (Intermediate / Середній рівень)
B2 (Upper Intermediate /
Вищий Середній)
Учень багато чого розуміє, може спілкуватися на загальні теми (наприклад, про свої мрії, роботу, хоббі), але припускатися граматичних помилок; має обмежений словниковий запас.
C1 (Advanced / Прогресивний)
C2 (Proficiency /
Досвідчений)
Вищий рівень – учень все розуміє, вільно висловлюється, може підтримувати розмову на будь-які теми (в науковому й професійному стилях включно), практично не припускається помилок.
Реклама
CEF – універсальна система оцінювання, яку використовують у викладанні всіх європейських мов як іноземних.
Є також відомі системи Cambridge ESOL, IELTS, TOEFL, PTE Academic, British General Qualification і багато інших, які еквівалентні одна одній.
CEF
Cambridge ESOL
IELTS
A1
1-2.5
A2
KET
3-3.5
B1
PET
4-5
B2
FCE
5-6.5
C1
CAE
7-8
C2
CPE
8-9

Як визначити свій рівень?
Не існує способу, за допомогою якого можна з легкістю визначити рівень володіння мовою достеменно. Людина постійно розвивається чи деградує – може читати, писати або говорити іноземною краще або гірше. Недосконала граматика – не показник малого словникового запасу (а багатий вокабуляр, навпаки, не страхує тебе від граматичних помилок). Тож щоб отримати достовірний результат, потрібно пройти комплексний тест на перевірку всіх навичок (а це довго і, зазвичай, дорого). Простіший та економніший спосіб – онлайн-тести.
Пам’ятай, що тести з кількома варіантами відповіді – неточні. Чим довша перевірка – тим достовірніший підсумок.

Безкоштовні тести
1. Тест на 50 питань від ILS English, в якому треба доповнити речення одним з чотирьох поданих варіантів.
2. Тест від UEfAP (Using English for Academic Purposes) на 40 питань. Обери свій орієнтовний рівень і доповни речення правильним варіантом з чотирьох поданих. Продивись сайт – він зроблений у вигляді «порадника» – підказує як і що краще вчити в англійській мові.
3. Тест від Cambridge English Language Assessment. Твоя задача протягом тесту – визначати правильну відповідь з чотирьох запропонованих.
4. Тести від English Tag. Тут можна обрати будь-який, на свій смак. Завдання різні: вставити слова в текст, вказати речення без помилок, доповнити фразеологізми тощо.
5. Тести від Englishjet. На кожен рівень – свій тест, але всі вони побудовані за одним принципом: доповнити речення рядком із поданих варіантів.
6. Тест від British Council. Треба обрати один з трьох запропонованих варіантів. Після того, як пройшов тест, – можеш скористатися навчальними матеріалами, котрі пропонує сайт, спираючись на твій рівень.
Якщо ж хочеш поспілкуватися з кимось вживу – відвідай будь-які мовні курси й скажи, що хочеш записатися на семестр. Тобі дадуть безкоштовний пробний тест і перевірять рівень володіння мовою. Чемно подякуй і скажи, що подумаєш та прийдеш пізніше!

Немає коментарів:

Дописати коментар